Dr. Nadir Çomak

Dr. Nadir Çomak
Aile Danışmanı

Mail: nadircomak@ogrenenaile.com.tr

 


1966 yılında Eskişehir doğdu. Atatürk Üniversitesi Fed-Edebiyat Fakültesi Coğrafya lisans programından mezun oldu. Coğrafya eğitimi alanında yüksek lisans ve doktora eğitimi aldı. Üsküdar Üniversitesinde Aile Danışmanlığı Sertifika programı alanında sertifika programını başarıyla tamamladı. Atatürk Üniversitesi Uzaktan Eğitim Fakültesi Sosyoloji lisans programı ve İstanbul Üniversitesi Uzaktan Eğitim Fakültesi Çocuk Gelişimi lisans programı 1. Sınıf öğrencisidir. Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi Okul Öncesi Eğitimi Anabilim Dalında doktora eğitimine devam etmektedir. Yayınlanmış olan kitapları şunlardır, Evimizdeki Elmaslar, İklim Oluşturan Öğretmen, Parolamız Başarı, Mazeret Yok, Üstün Yetenekliler Kulübü.
Çomak MEB’na bağlı özel ve resmi kurumalarda öğretmen, yönetici, editör, proje danışmanı, kitap inceleme uzmanı gibi farklı görevlerde bulunmuştur. Farklı üniversitelerde öğretim üyesi ve daire başkanlığı görevleri yapmıştır.
Aileler için; Anne-Baba eğitimi, öğrencilere için; başarı ve motivasyon eğitimi, öğretmenler için; etkili öğretmenlik eğitimi, inovasyon ve proje eğitimi konularında seminerler vermektedir. Eğitim koçluğu, yaşam koçluğu, arama konferansı moderatörlüğü Aile danışmanlığı ve özellikle çocuk eğitimi konusunda danışmanlık yapmaktadır. Evli ve dört çocuk babasıdır.

 

 

Danışmanlıklar
Aile Danışmanlığı
Aile danışmanlığı veya aile terapisi, sağlıklı ve işlevsel aile ilişkileri geliştirmek ve sürdürmek için bir yöntemdir. Amaç, ailedeki sorunları belirlemek ve ele almaktır. Bu sorunlar duygusal, psikolojik veya davranışsal olabilir.
İncele
Aile Danışmanlığı
Öğrenci Koçluğu
Erken çocukluk döneminde başlayan eğitim faaliyetleri çocukları ilköğretime hem de hayata hazırlar. Okul öncesi eğitimi döneminde çocuklar bilişsel, sosyal, duygusal ve psikomotor beceriler bakımından gelişir ve bir üst eğitim kademesine hazırlanır.
İncele
Öğrenci Koçluğu
Okul Öncesi Eğitimi Danışmanlığı
Erken çocukluk eğitimi olarak da adlandırılan okul öncesi eğitimi dönemi çocukları hem hayata hem de bir üst eğitim kademesine hazırlar. Bu yönüyle okul öncesi dönemi çocuk eğitiminde en temel gelişim basamağı olarak kabul edilir.
İncele
Okul Öncesi Eğitimi Danışmanlığı